کد خبر : ۳۷۳۰۸ - تاریخ انتشار : یکشنبه , ۱۰ / تیر / ۱۳۹۷ ۱۲:۳۱
مربی تیم ملی تالوی دختران: به موفقیت ملی‌پوشان در جهانی برزیل امیدوارم

تیم ملی ووشوی جوانان ایران در دو بخش ساندا و تالوی دختران و پسران روز ۱۷ تیر ماه راهی برزیل خواهد شد. رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان از ۲۰ تیر ماه به میزبانی شهر "برازیلیا" در کشور برزیل آغاز می‌شود. سودابه جاوید سرمربی تیم ملی تالوی دختران با مثبت ارزیابی کردن شرایط تیم تالوی دختران، توضیح داد: از ۲۲ فروردین ماه اردوهای آماده سازی را برگزار کردیم و با برگزاری انتخابی های مختلف و ارزیابی کادر فنی، به ترکیب نهایی رسیده‌ایم.

وی در مورد حضور سرمربی چینی در تیم تالوی دختران، گفت: مربیان چینی در این سال‌ها نقش مهمی در ووشوی ایران ایفا کرده‌اند و ما در مراحل مختلف اردوها، همکاری خوبی داشتیم.

جاوید با بیان این که امید زیادی به موفقیت نمایندگان ایران در مسابقات جهانی برزیل دارد، عنوان کرد: تالوکاران شرق آسیا، اصلی‌ترین رقیبان تیم ایران هستند. البته برخی کشورها نیز از چینی‌ها در ترکیب خود بهره می‌برند که این مساله مدال آوری را سخت‌تر خواهد کرد. در تمرینات سعی کرده‌ایم از استرس ووشوکاران کم کنیم و باید در برزیل نیز شرایط به گونه‌ای فراهم شود تا تالوکاران ما بتوانند، بهترین عملکرد را ارائه کنند.

وی در پاسخ به این سوال که نفرات فعلی تیم جوانان ایران می‌توانند در سال‌های آینده پشتوانه خوبی برای بزرگسالان باشند، اظهار کرد: قطعا این اتفاق رخ خواهد داد.

او در پایان این گفت و گو ترکیب تیم تالوی دختران اعزامی ایران به مسابقات جهانی جوانان برزیل را به شرح زیر اعلام کرد:

* رده سنی ۹ تا ۱۲ سال:
۱) زهرا بت شکن 
۲) ستایش تک فلاح

* رده سنی ۱۳ تا ۱۵ سال:
۱) فاطمه جزینی 
۲) نازنین بازدار

* رده سنی ۱۶ تا ۱۸ سال:
۱) مینا پناهی 
۲) سیده سوگند گلشنی



http://womensport.ir/37308/مربی-تیم-ملی-تالوی-دختران-به-موفقیت-ملی‌پوشان-در-جهانی-برزیل-امیدوارم