کد خبر : ۳۷۲۵۱ - تاریخ انتشار : یکشنبه , ۱۹ / فروردین / ۱۳۹۷ ۱۵:۴۷
بسکتبالیست تیم بانوان آبادان:
تلاش می‌کنیم بسکتبال ایران را به درستی معرفی کنیم

معصومه اسماعیل زاده، بازیکن تیم‌ ‌ملی بسکتبال بانوان و تیم باشگاهی نفت آبادان ،در خصوص مسابقات غرب آسیا و حریفان نفت آبادان در این مسابقات، بیان‌ کرد: دو تیم از لبنان و یک تیم دیگر تا جایی که بازی‌های آنها را دنبال کردیم چند سال در غرب آسیا مقام دار بوده‌اند و تیم‌های خیلی خوبی هستند، حتی از بازیکنان دبل ان بی ای (WNBA) استفاده می‌کنند در صورتی که این مسابقات اولین تجربه‌مان است و شناخت آنچنانی نداریم. اگر خدا لطف کند و به مسابقات اعزام شویم سعی می‌کنیم نتیجه‌ خوبی بگیریم.تلاش می‌کنیم تا بسکتبال ایران را به درستی و قشنگی معرفی کنیم چون در مسابقات برون مرزی، تیم‌ها شناختی راجع‌ به بسکتبال ایران ندارند و فکر می‌کنند ایران تیم بانوان ندارد. در ‌عین ‌حال که برای به دست آوردن نتیجه‌ تلاش می‌کنیم، می‌خواهیم نشان دهیم ایران بازیکنان با پتانسیلی دارد.

بازیکن تیم نفت آبادان در مورد قهرمانی این تیم در لیگ برتر بسکتبال بانوان، گفت‌: تمرینات خیلی زیادی داشتیم به گونه‌ای که گاهی سه وعده در روز تمرین می کردیم و از شروع لیگ با برنامه‌ریزی ‌دقیق، از نظر بدن سازی، روانشناسی و سایر جنبه‌ها پیش رفتیم. بازیکنان تیم هم همت و تلاش کردند هر چند یکی، دو باخت هم داشتیم اما سعی کردیم بتوانیم در مرحله پلی‌آف جبران کنیم. همچنین با قدرت در فینال شرکت کردیم و قهرمان شدیم.

اسماعیل زاده در مورد احتمال تغییر ترکیب تیم نفت آبادان در فصل  آینده، اظهار کرد: قرار است ترکیب را حفظ کنند، اما این که تا چه حد موفق می‌شوند، نمی دانم. نفت از نظر ‌اسپانسر و امکانات بهتر از تیم‌های دیگر است و اگر مسئولان تیم می‌خواهند جایگاه خود را حفظ کنند، بهتر است همان ترکیب را نگه دارند.

وی ضمن اشاره به این موضوع که انگیزه بازیکنان از وقتی که به بازی‌های  برون مرزی اعزام می شویم خیلی زیاد است، در مورد تاثیر آزاد شدن بازی با پوشش اسلامی در انگیزه و نحوه بازی بازیکنان لیگ و تیم نفت، گفت‌: ‌همیشه با انگیزه تمرین می کردیم به این امید که بازی با پوشش اسلامی آزاد شود و وقتی این اتفاق افتاد انگیزه‌ها خیلی زیاد شد، در حدی که سطح رقابت‌ها بالا رفت. همچنین حس رقابت و انتخاب شدن برای تیم‌ ‌ملی انگیزه بازیکنان را بالا برد. در صورتی که قبلا بازی در لیگ به عادت تبدیل شده بود.

اسماعیل زاده در مورد اردوی تیم‌ ‌ملی که در کرمان برگزار شده بود، گفت‌: برای اولین بار بود که اردو در شهرستان برگزار می‌شد، مسئولان برگزاری اردو، تمام تلاش خود را کرده بودند و تمرینات و اردوی خوبی داشتیم. تمرینات به شکلی برگزار شد که بازیکنان هم از نظر بدنی و جسمانی و هم تکنیکی و تاکتیکی به آمادگی برسند.

بازیکن تیم‌ ‌ملی در مورد سطح آمادگی تیم‌ ‌ملی، اظهار کرد: بازیکنان از نظر تکنیکی خیلی خوب هستند، اما به نظر  من اردوها باید با برنامه‌ریزی بهتر انجام می‌شد تا به نتیجه‌ بهتری برسیم، به دلیل این که مسابقات جام ملت‌های آسیا نزدیک است. تداوم اردوها باید بیشتر باشد و مسئولان فقط به این اکتفا نکنند که یک یا دو اردو کافی است، زیرا تیم‌های دیگر قبل از ما تمریناتشان را شروع کرده‌اند.http://womensport.ir/37251/تلاش-می‌کنیم-بسکتبال-ایران-را-به-درستی-معرفی-کنیم