کد خبر : ۳۷۲۰۳ - تاریخ انتشار : دوشنبه , ۰۲ / بهمن / ۱۳۹۶ ۱۷:۵۵
توسعه ورزش بین بانوان جامعه را به سوی سلامت بیشتر سوق می دهد

مصطفی راستینه که در حضور بانوان و مادران مدرسه دخترانه امام موسی صدر در کیانشهر (منطقه 15) سخن می گفت با بیان اینکه خانواده سالم احیاء کننده جامعه است، گفت: هجمه آسیب های اجتماعی به حدی است که واقعا از کنترل خارج شده است، تنها راه حل، ورود مردم به حوزه پیشگیری است؛ یعنی خود ما باید با بصیرت وهمفکری و مسلح نمودن خودمان به سطوح علم و فرهنگ و ورزش قاطعانه در برابر این هجمه بایستیم. اینکه  اعلام کنیم دولت به تنهایی باید از ما دفاع کند و ما خودمان را کنار بکشیم حرف صحیحی نیست ، دولت شاید نتواند!

وی افزود: آیا به صرف اینکه دولت مسئول است یعنی ما باید بایستیم و نابودی خانواده خودمان و جامعه را شاهد باشیم؟!

رییس یکی از انجمن های فدراسیون ورزش های رزمی با تاکید بر نقش ورزش در پیشگیری از بسیاری از آسیب های اجتماعی برای بانوان گفت: ورزش پیر و جوان و زن و مرد ندارد. ورزش برای همه افراد و برای کل جامعه مفید است اما برای مادران و دختران امروز بسیار اهمیت بالایی دارد. بر فرض اگر مادر یک خانواده ورزش کند حتی روزی نیم ساعت در منزل یا پارک محل و یا یک فضای مناسب، خود به خود فرزندان و همسر او هم به ورزش کردن ترغیب می شوند و این را باید هر کدام از بخش های مسئول در جامعه هدایت کنند. ما هم تک تک وظیفه داریم با ترویج فرهنگ ورزش بین بانوان، جامعه را به سوی سلامت بیشتر و دفاع در برابر نابهنجاریها سوق دهیم.

وی در انتها با اشاره به برگزاری کارگاه های مختلفی در مدرسه، خبر از ایجاد پایگاه سلامت روان اجتماعی در مدارس را با کمک آموزش و پرورش داد.  http://womensport.ir/37203/توسعه-ورزش-بین-بانوان-جامعه-را-به-سوی-سلامت-بیشتر-سوق-می-دهد