کد خبر : ۳۰۳۰۳ - تاریخ انتشار : شنبه , ۲۳ / خرداد / ۱۳۹۴ ۱۰:۵۷
26 رشته ورزشی متقاضی ورود به بازیهای المپیک 2020

بیسبال مردان و سافت بال زنان که بطور مشترک متقاضی ورود به المپیک شده اند، به علت محبوبیتی که در ژاپن میزبان بازیها دارند، بخت ورود به این بازیها را دارند.

 

کاراته و اسکواش نیز امیدوارند به المپیک راه پیدا کنند.

 

توشیرو موتو مسئول اجرایی کمیته برگزاری المپیک توکیو گفت: ما در تصمیم گیری برای انتخاب ورزش ها، سه معیار داریم. این رشته ها باید در بین جوانان محبوبیت داشته باشند، مطابق با استانداردهای کمیته بین المللی المپیک باشند و به پیشبرد المپیک 2020 کمک کند.

 

توکیو فهرست نهایی نامزدهای ورود به المپیک را روز 22 ژوئن منتشر می کند. قرار است رشته های نهایی در ماه اوت معرفی شوند و برگزارکنندگان المپیک توکیو تا 30 سپتامبر توصیه های خود را به کمیته بین المللی المپیک ارایه خواهد کرد.

 

کمیته بین المللی المپیک نیز در ماه اوت 2016 تصمیم نهایی را اتخاذ می کند.

 

براساس دستورکار 2020 المپیک که در ماه دسامبر تصویب شد، شهرهای میزبان بازیها می توانند یک یا چند رشته ورزشی را برای اضافه شدن به برنامه بازیها پیشنهاد کنند.

 

توماس باخ رییس آی او سی پیشتر گفته بود که خواهان ورزش های جوان پسند است.

 

موتو گفت: ورزش هایی که نیاز به ایجاد ورزشگاه های جدید ندارند در ارجحیت قرار دارند.

 

برگزارکنندگان المپیک توکیو به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه های میزبانی هستند.

 

بیسبال و سافت بال بعد از المپیک 2008 از بازیهای المپیک حذف شدند و تاکنون نتوانسته اند به جمع این بازیها بازگردند.

 

ورزش های هوایی، فوتبال آمریکایی، بسیبال- سافت بال، بولینگ، شطرنج، ، کاراته، اسکواش، سومو، موج سواری و ووشو از جمله رشته های متقاضی ورود به المپیک 2020 توکیو هستند.http://womensport.ir/30303/26-رشته-ورزشی-متقاضی-ورود-به-بازیهای-المپیک-2020